Naszą pierwszą pasją są polscy autorzy. Ci piszący dzisiaj i Ci, których nazywamy klasykami. Dlatego w ofercie MG co roku pojawiają się debiuty nowych autorów, ale też wracamy do świetnych polskich pisarzy, jak Bruno Schultz, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Eliza Orzeszkowa, Władysław Reymont.


Bardzo też dumni jesteśmy, że możemy zaproponować Państwu książki tak świetnych pisarzy, jak Józef Hen czy Leopold Tyrmand.


Nasze debiuty często okazują się drogą do profesjonalnego pisarstwa. Katarzyna Enerlich, Zbigniew Białas, Joanna M. Chmielewska już na stałe zagościli na półkach księgarskich.
 

Naszą drugą pasją jest ponadczasowa klasyka literatury światowej. W ofercie MG znajdziecie Państwo najwspanialsze dzieła Dostojewskiego, Woltera, Prousta, Mereżkowskiego czy sióstr Brontë i Louisy May Alcott.


Mówi się, że każda literatura ma swe korzenie w biografiach. Dlatego sięgamy i po ten gatunek. Wydajemy serię powieści o polskich królowych autorstwa Janiny Lesiak, ale także pojedyncze biografie, jak "Mój ojciec, Paweł Jasienica" Ewy Beynar, "Biografię Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie" Marcela Woźniaka, "Matkę Jagiellonów" Doroty Pająk-Pudy czy "Psychiatra i demony. Biografia Antoniego Kępińskiego" duetu Wojciech Wiercioch i Jolanta Szymska-Wiercioch.


Niestety w tym krótkim wstępie nie sposób wymienić wszystkich naszych mistrzów pióra, za co szczególnie przepraszam Autorów, którzy się tu nie pojawili. Ale pamiętajcie – Wszyscy jesteście dla nas bardzo ważni!
Czytanie jest radością. Chcemy się nią dzielić

Ewa Dorota Malinowska-Grupińska